top of page

Okolí ubytování Staré Hutě je obklopeno nádhernou přírodou Novohradských hor, což vytváří ideální prostředí pro odpočinek, relaxaci a outdoorové aktivity. Pro milovníky přírody a turismus je zde nepřeberné množství možností. Pohuhé 3 km jihovýchodně od Starých Hutí se nachází národní přírodní památka Hojna Voda. Toto přírodní bohatství vás okouzlí svými malebnými scenériemi, divokými potoky a nedotčenou flórou a faunou. Můžete se vydat na fascinující cestu na Vysokou horu, která je jedním z hlavních turistických cílů v této oblasti. Cesta začíná v Hojné Vodě a nabízí vám nádherné výhledy na okolní krajinu a horské vrcholky.
 

Další turistickou atrakcí v okolí je Kuní Hora, malebná lokalita s úchvatným výhledem na okolní kopce a údolí. Můžete si vyšplhat na rozhlednu Kraví Hora, odkud se vám naskytne panoramatický pohled na krajinu všech směrů.


Pro milovníky přírodních rezervací je tu Žofínský prales, který patří mezi nejstarší a nejcennější přírodní rezervace v České republice. Zde se můžete procházet po pěších stezkách a obdivovat bukové lesy plné vzrostlých stromů a pestrobarevného podrostu.
 

Pokud se rádi koupáte, můžete navštívit koupaliště Horní Stropnice. Mlýnský rybník, Nádrž Humenice a Veverský rybník jsou také skvělými místy pro koupání a relaxaci.

Sportovní nadšenci zde najdou bohaté možnosti. Okolí je ideální pro horská kola, kde si můžete užít adrenalinové jízdy po horských stezkách a objevovat krásy přírody. V zimě pak můžete vyrazit na běžky a užít si klidného běhu po udržovaných bežkařských stopách.

Okolí ubytování Staré Hutě je skutečným rájem pro přírodní a sportovní aktivity. 

130349603
jirsovi_rodinnefoto_334s-web
I'm an image title
I'm an image title
I'm an image title
Pěší turistika
Cyklistické stezky
Klidné prostředí
Bežkařské stopy
bottom of page